فیروزه کوبی

روانشناسی رنگ فیروزه ای

با توجه به علم روانشناسی هر کدام از انواع رنگ‌ها معنایی را منتقل می‌کنند و نشان‌دهنده یک حالت روانشناسی هستند. به‌عبارت‌دیگر از روی رنگ مورد علاقه افراد می‌توان با استفاده از علم روانشناسی به شخصیت آن‌ها پی برد و ویژگی اخلاقی آن‌ها را در نظر گرفت. در این مطلب از بین تمامی رنگ‌ها و سنگ‌ها ما قصد داریم به بررسی سنگ فیروزه و همچنین رنگ فیروزه ای بپردازیم.

گذشته از روانشناسی رنگ، هرکدام از سنگ‌های گران قیمت موجود در طبیعت نیز مانند: سنگ فیروزه، دارای روانشناسی هستند و نشان‌دهنده ویژگی‌ها و خصوصیاتی می‌باشند و از این رو هر یک از سنگ‌های گران قیمت را به‌صورت نمادین به یکی از ماه‌های سال نسبت داده‌اند.

روانشناسی رنگ فیروزه ای

سنگ فیروزه که مرغوب‌ترین نوع آن به شهر نیشابور تعلق دارد و معادن استخراج آن در نیشابور واقع‌شده است، یک سنگ گران‌بهای بسیار زیبا و آرامش‌بخش است که توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند و طرفداران بسیاری در ایران و سایر کشورها دارد.

رنگ فیروزه ای که از خانواده رنگ آبی است و در میان بانوان طرفداران بسیار زیادی دارد، بیانگر دارا بودن مناعت طبع و شخصیتی آرام و لطیف می‌باشد. همچنین در روانشناسی رنگ فیروزه ای به خصوصیات اخلاقی از قبیل: صداقت، تعهد، وفاداری، ایمان، بخشندگی، ذکاوت، اعتماد و اعتمادبه‌نفس نیز اشاره می‌شود. از دیگر نشانه‌های این رنگ هم می‌توان به دارا بودن احساس سر زندگی در افراد و همچنین شادابی و جوانی نیز اشاره کرد.

روانشناسی سنگ فیروزه

همان‌طور که می‌دانید سنگ‌های گوناگون باعث جریان پیدا کردن انرژی‌های گوناگون در افراد و در محیط می‌شوند. از این رو استفاده از سنگ‌های قیمتی نه تنها به‌عنوان زیورآلات بلکه به‌عنوان یک شی پدیدآورنده انرژی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی نیز توصیه می‌شود که بارزترین توصیه در این خصوص توسط علم فنگ شویی موجود است. بر اساس این علم، استفاده از سنگ در دکوراسیون به عنوان یکی از عناصر ضروری در نظر گرفته شده است.

سنگ های فیروزه به وفور در زیور‌ آلات فیروزه کوبی شده به کار می روند. در رابطه با روانشناسی سنگ فیروزه را می‌توان در دو گروه مورد بررسی قرار داد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

روانشناسی سنگ های فیروزه‌ای روشن

روانشناسی رنگ فیروزه ای در سنگ‌های فیروزه‌ای روشن، قدرت هماهنگی درونی را در افراد پدید می‌آورند و باعث ایجاد صلح از طریق تحقق معنوی می‌شوند. در نتیجه درصورتی‌که می‌خواهید در میان انسان‌ها به تعادل مناسبی دست پیدا کنید، از سنگ فیروزه استفاده کنید که این خصوصیت در شما شکل گیرد.

روانشناسی سنگ‌های فیروزه‌ای تیره

انرژی موجود در سنگ‌های فیروزه ای تیره به صورتی است که این سنگ را برای افرادی که نیاز به افزایش قدرت درونی خود دارند و یا افرادی که نیاز دارند در شخصیت آن‌ها سازگاری، همدلی و انعطاف‌پذیری شکل بگیرد، مناسب کرده است. به عبارت دیگر، باید گفت که پرتوهای تیره رنگ موجود در سنگ فیروزه به‌عنوان اشعه‌هایی ضد نابردباری در نظر گرفته می‌شوند که اشخاص را قادر می‌سازند تا در مقابل چشم‌اندازهای آینده زندگی سازگارتر شوند.

روانشناسی رنگ فیروزه ای در دکوراسیون

استفاده از رنگ فیروزه‌ای در دکوراسیون باعث به وجود آمدن محیطی دلچسب و آرامش‌بخش برای افراد می‌شود، خصوصاً اگر از سنگ فیروزه استفاده شود که در این صورت علاوه بر انرژی موجود در این رنگ، انرژی موجود در سنگ که یکی از عناصر موجود در طبیعت می‌باشد نیز به محیط منتقل می‌گردد.

در رابطه با استفاده از سنگ فیروزه در طراحی دکوراسیون لازم به ذکر است که با استفاده از این نوع سنگ می‌توانید علاوه بر محیط دلچسب، یک طراحی تشریفاتی و لوکس را نیز در محیط موردنظر خود ایجاد کنید.

از این رو اگر قصد دارید دکوراسیون محیط مورد نظر خود را آرامش‌بخش و دلچسب طراحی کنید، حتماً از این رنگ و یا سنگ فیروزه در طراحی دکوراسیون استفاده کنید و روانشناسی رنگ فیروزه ای را در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید از ظروف فیروزه‌کوبی برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید.

سنگ فیروزه به چه ماهی از سال تعلق دارد؟

سنگ فیروزه به ماه فروردین و متولدین این ماه تعلق دارد که با رنگ فیروزه ای خود بیانگر پایان زمستان و آغاز بهار می‌باشد. بنابراین درصورتی‌که قصد دارید برای افراد متولد فروردین ماه هدیه‌ای را تهیه کنید، می‌توانید جواهرات و یا ظروفی که در آن‌ها از سنگ فیروزه استفاده شده است را در نظر بگیرید که این سنگ مورد علاقه متولدین فروردین ماه است.

به عنوان مثال: می‌توانید برای بانوان متولدین فروردین ماه ظروف فیروزه کوبی تهیه کنید که در این صورت نه‌تنها سنگ ماه تولدشان را به آن‌ها هدیه داده‌اید، بلکه یکی از اصیل‌ترین صنایع‌دستی ایران که مربوط به شهر اصفهان است را به آن‌ها پیشکش کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *